Anlaşmalı Üniversitelerimiz

Broward College

Broward College, Aspen Enstitüsü tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk 3 kolej arasında seçilmiştir. 1960 yılında Florida eyaletinde kurulan Broward College, Florida Kolej ve Üniversite Sisteminin bir parçasıdır. 62.000’in üzerindeki öğrenci nüfusu ile Broward College, Güney Florida, online ve 17 uluslararası lokasyondaki kampüslerinde sertifika, önlisans ve lisans derecelerini içeren 140dan fazla program sunmaktadır. Broward, ABD ve dünyadaki en yüksek akreditasyon kurumlarından biri olan SACS-COC tarafından akredite edilmiştir.

Florıda Atlantıc Unıversıty

Florida Atlantic Üniversitesi (FAU veya Florida Atlantic), Florida eyaletinin devlet sistemine ait 12 okulundan  biridir. Beş milyondan fazla nüfusu olup, Güney Florida’da hizmet vermektedir. FAU, Carnegie Vakfı tarafından araştırma üniversitesi olarak sınıflandırılmıştır. Üniversite, 10 adet yüksekokulu içinde barındıran 170’ten fazla lisans ve lisansüstü eğitim program seçeneği sunmaktadır.

Florıda Internatıonal Unıversıty

Florida International University (FIU); işletme, mühendislik ve hukuk bölümlerinin de dahil olduğu alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunan bir kamu araştırma üniversitesidir. FIU, Mühendislik ve Bilişim Fakültesi, 109’dan fazla ödüllü ve patent sahibi fakülte araştırmacısı ile Güney Florida’nın önde gelen mühendislik eğitimi kaynağıdır. Fakülte, biyomedikal ve inşaat yönetimi de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede tam akredite edilmiş eğitim programları sunmaktadır.

Lynn Unıversıty

Lynn’in ulusal çapta en iyi bağımsız, uluslararası ve yenilikçi üniversiteleri arasında yer alma taahhüdü, sürekli olarak üst segmentte bir üniversite olarak tanınmasına imkan sağlamaktadır. Lisansüstü öğrenciler, aldıkları eğitim haricinde 20’den fazla yüksek lisans ve sertifika programına başvurma imkanına sahiptir. Lynn Üniversitesi, eğitim olanaklarının dışında öğrencilerine staj ve iş imkanları sağlayan, bulunduğu çevre itibariyle de yenilikçi kurumlar ve işletmeler ile öğrencilerin ilgisini ve beğenisini kazanmaktadır.

University Of Central Florida

UCF, ABD’deki en büyük arastırma üniversitelerinden biridir. Kiplinger ve Forbes tarafından ülkenin en degerli üniversitelerden biri seçilmistir. Ülkenin önde gelen üniversitelerinden biri olarak, Merkez Florida Üniversitesi, yeni nesil fikirler ve ürünler olusturmak için teknoloji, üniversite ve sanayi arasındaki diger kesiflerin transferine yardımcı olarak bölgede ekonomik kalkınmayı tesvik etmektedir.