Program Nasıl Çalışır?

Broward College

Broward College, 1974’ten bu yana Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan öğrencilere Amerikan eğitim olanakları sağlamak için dünya çapında iki ve dört yıllık üniversitelerle ortaklık yapmaktadır. BC Uluslararası Eğitim program modeli, öğrencilerin lisans derecesinin son iki yılını tamamlamak için ABD’deki bir üniversiteye geçmeden önce kendi ülkelerinde önlisans derecesini almalarını sağlamaktadır.

Broward Center Of Turkey

Türkiye’deki öğrencilerin Broward College’a neredeyse hiçbir kayıt kabul şartı olmadan kayıt olmalarını sağlayan programımızı başlatmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Öğrenciler uluslararası öğrenci olarak ücretlendirilmeyecekler ve Broward profesörleri tarafından Türkiye’de Broward College derslerini alabilecekler. Öğrenciler hazır olduklarında, Florida’daki bir Broward College kampüsüne veya Florida, ABD, Kanada veya dünyadaki herhangi bir üniversite ortağımıza transfer olabilir.

Türkiye’de okuyacağınız yıllar %50 burs garantilidir. Lise diplomanız dışında herhangi bir koşulumuz yok, kaydınızı yaptırdığınızda kabul süreci hemen başlar. Türkiye’deki eğitimler Amerika’dan gelen akredite öğretmenler tarafından İstanbul’daki eğitim merkezlerinde gerçekleşecektir. İstanbul’da verilen derslerin içerikleri, metotları ve kaliteleri Florida Üniversitelerindekiler ile aynıdır. İstanbul’da maksimum 2 yıla kadar eğitimlerini tamamlayan öğrenciler Florida’da seçtikleri üniversitede seçtikleri bölüme yerleşerek eğitimlerine devam ederler. Üniversite eğitimini tamamladıklarında her yerde geçerli olacak diploma ile mezun olurlar. 2 yıla kadar Türkiye’de okuyarak ardından eğitiminizi Amerika’da tamamlamak için başvurularınızı İstanbul’daki Broward Center Of Turkey ofislerinden yapabilirsiniz.

Programa Kayıt Olurken öğrenciler 2 seçeneğe sahip olacaktır

1. Seçenek

Türkiye'de Başla Florida'da Devam Et

Florida Devlet Üniversitesi olan Broward College tarafından kabul edilirsiniz ve 1. veya 2. yıla kadar eğitim programlarınızı İstanbul’da tamamlarsınız. İstanbul’da  olan eğitimler Amerika’dan gelen akredite profesörler tarafından verilmektedir. Öğrenci en fazla iki yıl sonra veya eğitim programı sırasında herhangi bir zamanda eğitim derecesini tamamlamak için ABD’de seçtiği üniversitenin kampüsüne transfer olabilir. Bu seçeneği seçen öğrenciler, Türkiye’deki derslere katılırken Florida’daki üniversite standart uluslararası öğrenci öğreniminin% 50’si kadar burs alacaktır.

2. Seçenek

Florida'da Başla ve Devam Et

4 senelik programın tamamını Amerika’da okuyabilirsiniz. Önce devlet üniversitesi olan Broward College’a kabul edilerek burada eğitiminize başlarsınız, dilediğiniz zaman seçeceğiniz diğer anlaşmalı Florida üniversitelerinde okumaya devam eder ve 4 yıllık diplomanızı alırsınız

 

%50 Burs Garantisi

Türkiye’de okuyacağınız yıllar %50 burs garantilidir.

Tek İhtiyacın Lise Diploması

Lise diplomanız dışında herhangi bir koşulumuz yok, kaydınızı yaptırdığınızda kabul süreci hemen başlar.

Amerikalı Profesörler İle Eğitim

Türkiye’deki eğitimler Amerika’dan gelen akredite öğretmenler tarafından İstanbul’daki eğitim merkezlerinde gerçekleşecektir.

Amerikan Diploması

Üniversite eğitimini tamamladıklarında her yerde geçerli olacak diploma ile mezun olurlar.